Reklamlar

30 Ağutos – 10 Eylül / Gülin Zeytunlu – Shiva Kumar ile Hindistan’da Eğitmenlik Eğitimi

‘Gülin Zeytunlu ve Shiva Kumar ile TANTRİK YATRA
‘İleri Seviye Eğitim’ (100 saat)

16174667_1352754131442787_724642820887375908_n

Yoga eğitmenlerine ve pratiğinde derinleşmek isteyen tecrübeli öğrencilere açık olan bu Tantrik Yatra ile Gülin Zeytunlu ve Shiva Kumar sizleri Hindistan’a davet ediyor.
Sadhana ‘spiritüel disiplin’ anlamına gelir. ‘Sadhana’, kararlılık, süreklilik, adanma ve devamlı bir öğrenme hali gerektirir, böylece öğrenciye köklenebileceği bir alan açar ve akışın içerisinde sabit kalabileceği bir çapa görevi görür. Pratik, öğretme eyleminin temelidir. Adanmış bir yoga öğretmeni, öğretilerin somut bir kaynağıdır ve Sadhana bunun için gerekli olan köklü temeli sağlamaktadır.
Gülin ve Shiva bu Yatra ile asana, pranayama, felsefe, mantra, mudra, meditasyon ve mitolojiyi harmanlayarak Hindistanın büyülü güzelliğinde bütüncül yoga pratikleri ve kişisel sadhana için bir temel oluşturmayı hedefliyorlar.

Eğitimin ana eksenini, elemental bedenimizi uyandıracak pratikler oluşturuyor. Katılımcılar için bu eğitim, Toprak, Su , Ateş ,Hava ,ve Boşluk elementlerine adanmış pratiklerden yola çıkarak Yoga’yı Hindistanın büyülü tapınakları içinde keşfetmeye bir davet sunuyor.
Her bir elementin o elementi temsil eden tapınakta işleneceği Yatra,
Shiva Kumar rehberliğinde Chennai’de başlayacak ve Hindistan’ın spiritüel merkezleri sayılan 7 rüya şehre yayılacak.
Yatra boyunca konaklayacağımız şehirler: Chennai, Mahbalipuram, Altın Tapınağın kenti Vellore, Ramana Ashramının olduğu kent Thiruvannamalai, “Beş Tapınak”tan ( Bootha Sthalangal) biri olan ve ateş elementini temsil eden Chidambaram, sanat ve mimarinin merkezi olan Tanjore, Lord Shiva’nın halkını kutsadığı kent olan Nektar kenti Madurai, Mannar körfezinde küçük bir ada olan ve Rama’nın Ravana’ya karşı kazanılan savaşın ardından Lord Shiva’ya tapınarak kutsadığı Rameshwaram olacak.
Ziyaret edilecek yerler arasında:
Sea Shore Temple, Arjuna’s Penance, Pancha Rathas, Krishna’s Butter Ball, Golden Temple, Murugan Tapınağı, Jalakandeswarar Tapınağı, Vellore Kalesi, Arunachaleswarar Tapınağı, Ramana Ashram’ı, Virubaksha Mağarası, Annamalai Tapınağı, Kubera Lingam Tapınağı, Giri Pradikshana, Gandhi Müzesi, Koodal Tapınağı, ve Pazhamudhir, Koodal Azhagar Tapınağı, Thirumalai Nayak Mahal ,Rameshwaramy Dhanushkodi Tapınağı,Parathasarathy, Kapaleeswarar, Adeeswar, Kandaswamy, Vadalapani Tapınakları gibi önemli spiritüel merkezler yer alıyor. (Günlük detaylı program için lütfen bize ulaşabilirsiniz.)

Eğitimin İçeriği

➢ Akışı bedenlendirmek, evrimsel bir dalga olarak Vinyasa, yaşamın içindeki Vinyasa’yı keşfetmek
➢ Shiva Kumar ile Puja
➢ Shiva Kumar ile Vedik Mantralar
➢ Namaskar Pratikleri, Bir ritüel olarak tapınaklarda gerçekleşecek mantralarla Güneşe Selam Serileri ile meditasyonun özünü keşfetmek
➢ Yaşamın Nabzı: Prana ve Pancha Vayular
➢ Metodoloji çerçevesinde Elementlere göre akış hazırlamak
➢ Toprak elementine adanmışi Akış,
➢ Kök çakra ile çalışmak, toprakla uyumlayan tantrik meditasyon yöntemleri, bija mantralar, mulabandha’yı keşfetmek
• Yaşam enerjisini taşıyan Su elementini onurlandıran Akış
• Nefes ve Hareketin Bağı: Sahaja’yı keşfetmek
• Svadistana çakra ile çalışmak, su elementi ile uyumlayan tantrik meditasyon yöntemleri, bija mantralar, uddiyana bandha’yı keşfetmek
İç ateşini bedenlendirmek için Ateş elementi Pratiği
Dönüşümün elementinde Samana Vayu’yu keşfetmek ‘core’ odaklı akış oluşturma teknikleri,
o Akışkanlık ve formsuzluğu keşfetmek için Hava Elementi Pratiği
o Kalbin nefesini bedenlendirmek, pulsasyon
o Hareketli meditasyonlarla kalp alanını keşfetmek, anahata çakra’ya nüfus etmek
o Tüm elementleri içine alan boşluğu bedenlendirmek: Entegrasyon Pratiği
Yogik Mitolojiden ilham almak, spiritüel veya filozofik temalarla akış hazırlamak, kendi sesini bulmak, kalbinden ders vermek.

Hindistan’da gerçekleşecek bu ileri seviye eğitim içerisinde Gülin Zeytunlu ile bire bir eğitim toplamda 80 saattir. 20 saat Shiva Kumar ile tamamlanacaktır. Eğitimi tamamlayan öğrenciler Yoga Alliance onaylı 300 saatlik İleri Eğitim için saydırabilecekleri 100 saatlik Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanabilirler.

Shiva Kumar ile ilgili detaylı bilgi için http://www.shivashiva.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
Gülin Zeytunlu ile ilgili detaylı bilgi için www.karmayoga.com.tr

Bu yolculuğa katılmak veya detaylı bilgi almak için 0532 4372802 numaralı telefonu arayabilirsiniz

Etkinlikler

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: